AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ünye'de ihtiyaca cevap vermeyen Devlet Hastanesi yerine TOKİ tarafından 300 yataklı bir hastane yapılacağını açıkladı.

Ünye'ye 300 Yataklı Devlet Hastanesi

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ünye'de ihtiyaca cevap vermeyen Devlet Hastanesi yerine TOKİ tarafından 300 yataklı bir hastane yapılacağını açıkladı.

AK Parti Ordu Milletvekili Av. Mustafa Hamarat, Ordu'nun en büyük ilçesi olan Ünye'de modern bir devlet hastanesi yapılacağı müjdesini verdi. Hamarat, 'TOKİ eski SSK hastanesinin bulunduğu 30 bin metrekarelik alanda, toplam 37 bin 500 metrekare kapalı alanı bulunan bir hastane yapacaktır. Hastanede 9 ameliyathane, 22 yoğun bakım ünitesi olacak. 10 genel amaçlı, 6 cerrahi, 6 pediatri, 22 yoğun bakım ünitesinin olmak üzere toplam 300 yatak bulunacak" dedi.

Ünye Devlet Hastanesi'nin bölge hastanesi olarak planlanmadığını belirten Hamarat, 'Ünye için yaptığımız planları çevre ilçeleri de dikkate alarak yapıyoruz. Her ilçenin sağlık sorununu kendi içinde çözmeyi hedefliyoruz. Projelerin kalıcı ve rantabl olmasına dikkat ediyoruz' şeklinde konuştu.

ÜNYE'YE TURİZM OKULU

Eğitim alanında da ciddi yatırımlara başlayacaklarını söyleyen Hamarat, 'Ünye'de modern eğitim binaları yapmayı hedefliyoruz. Ünye'nin turizm ve kültür merkezi olabilmesi için Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi yaptıracağız. Lisemizde 60 Yataklı Uygulama oteli,180 Öğrencilik yurt binası, 12 derslik ve atölyeler bulunacaktır. Gölevinde yapılacak binanın 13 bin 943 metrekare kapalı alanı olacak. İnşasına bu yıl başlanarak 2010 yılında tamamlanacak okul binası için 7 trilyon harcanacak' dedi.

Hamarat sözlerini şöyle sürdürdü, 'Ünye ve çevre ilçelerinde ulaştırmadan,sanayiye, sağlıktan,eğitime, kültür ve sanattan, enerjiye, çevreden,şehricilik alanlarına kadar marka olacak projeler üretmeye çalıştığımızı hemşerilerimizin bilmesini isterim. Ünye'ye yeni bir spor tesisi kazandırmak için 2008 yatırım planına aldığımız 1.4 trilyonluk büyük tip kapalı spor salonunu Ünye Lisesinin Bahçesine İnşaa edeceğiz. Bu tesis ile Ünye de önemli bir açığını da kapatmış olacağız." şeklinde konuştu.

 

 

 

19 Haziran 2010