Kore gazisi Hasan Doğancı, son yolculuğuna dualarla uğurlandı

1952-1954 yılları arasında askerliğini Kore’de muharebelere katılarak geçiren, İstiklal Madalyalı Kore Gazisi Hasan Doğancı son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

 
 

 
 

Samsun’un Terme ilçesine bağlı Kozluk beldesi Akçay Mahallesi’nde ikamet eden 91 yaşındaki Kore Gazisi Hasan Doğancı, kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti. Kore gazisi Hasan Doğancı'nın cenazesi, imam oğlunun kıldırdığı cenaze namazının ardından toprağa verildi.

İlçeye bağlı Kozluk beldesi Akçay Mahallesi'nde ikamet eden ve geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Doğancı için, Akçay Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Doğancı'nın ailesi ve yakınları, Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci, Terme Kaymakamı Fahri Meral, Kozluk Belediye Başkanı Şenol Kul, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet Diril ile çok sayıda vatandaş katıldı.

1952-1954 yılları arasında askerliğini Kore’de muharebelere katılarak geçiren 6 çocuk babası İstiklal Madalyalı Kore Gazisi Hasan Doğancı'nın cenazesi, Ünye Taşbaşı Camisi imam hatibi olan oğlu Nurettin Doğancı'nın kıldırdığı cenaze namazının ardından, aynı beldedeki aile kabristanında defnedildi. (23 Ekim 2013)

Kore Gazisi Hasan Doğancı için verdiği taziye

Kore gazisi Hasan Doğancı vefatını teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Merhuma Cenab-ı Erhamü'r-Râhimîn'den rahmet ve mağfiret diler, aile efradına, dost ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederim. Remzi KABARAK

 

 

 

 

 

 

 

 
     

 

    BİZİ TAKİP EDİN            

 
 

BİR BAKIŞTA ÜNYE ve GENEL BİLGİLER


 ÜNYE GÜRCÜLERİ


 


BİR HABERİM VAR
yiyorsanız yakın çevrenizde olan gelişmelerden bizi haberdar edin, atladığımızı düşündüğünüz konuları bizimle paylaşın, mevcut haberlerimiz için materyal gönderin, en kısa sürede değerlendirilsin. Göndereceğiniz haberler için
editor@unyegazete.com
adresini kullanabilirsiniz.

Tarihi

 İdari Yapı

Ünye Gürcüleri

 

Ünye ve Çevresi

Konaklama

Gürcü Mutfağı

 

Fetihten Önce Ünye

Hastaneler

Köy ve Mahalleler

 

Danişmentliler Dönemi

Poliklinikler

Hikayeler ve İnançlar

 

Kronoji

Sosyal Durum

Türküler ve Anekdotlar

 

 

Yerel Yönetimler

 

 

 

Sağlık Hizmetleri

 

 

 

Eğitim Hizmetleri

 

 

 

Ekonomik Durum

 

 

 

Resmi kurumlar